SW1-040120AN1HF
Mfr.Part #
SW1-040120AN1HF
Manufacturer
Narda-MITEQ
Package/Case
Datasheet
SW1-040120AN1HF
Description
SWITCH
Stock
168
Manufacturer :
Narda-MITEQ
Product Category :
RF Switches
Circuit :
SPST
Features :
Frequency Range :
4GHz ~ 12GHz
IIP3 :
Impedance :
Insertion Loss :
2.6dB (max)
Isolation :
65dB (min)
Operating Temperature :
P1dB :
Package / Case :
Module, SMA Connectors
Product Status :
Active
RF Type :
General Purpose
Supplier Device Package :
Module
Test Frequency :
12GHz
Topology :
Absorptive
Voltage - Supply :
5V, 12V