BDE-RFM214A-915
Mfr.Part #
BDE-RFM214A-915
Datasheet
BDE-RFM214A-915
Description
CC1310 Sub1GHz Module
Stock
755
Antenna Type :
Antenna Not Included, I-PEX
Current - Receiving :
5.4mA
Current - Transmitting :
13.4mA
Frequency :
915MHz
Memory Size :
128kB Flash, 20kB SRAM
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
39-SMD Module
RF Family/Standard :
General ISM < 1GHz
Voltage - Supply :
1.8V ~ 3.8V