AMW036-3.6.0R
- Mfr.Part #
- AMW036-3.6.0R
- Datasheet
AMW036-3.6.0R
- Description
- RX TXRX MOD WIFI PCB TRACE SMD
- Stock
- 566
- Antenna Type :
- PCB Trace
- Current - Receiving :
- 5.7mA
- Current - Transmitting :
- 11.4mA
- Frequency :
- 2.4GHz ~ 2.484GHz
- Operating Temperature :
- -30°C ~ 85°C
- Voltage - Supply :
- 3V ~ 3.6V