CB1F-D-P-12V
Mfr.Part #
CB1F-D-P-12V
Datasheet
CB1F-D-P-12V
Description
RELAY AUTOMOTIVE SPDT 40A 12V
Stock
359
Coil Current :
117 mA
Coil Voltage :
12VDC
Contact Form :
SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current) :
40 A
Features :
Diode, Sealed - Flux Protection
Mounting Type :
Through Hole
Must Operate Voltage :
7 VDC
Must Release Voltage :
1.2 VDC
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Product Status :
Obsolete
Release Time :
Switching Voltage :
14VDC - Nom
Termination Style :
PC Pin
Datasheets
CB1F-D-P-12V
Basic Instructions
    CAP ALUM POLY 220UF 20% 6.3V SMD
    CAP ALUM POLY 100UF 20% 16V SMD
    CAP ALUM POLY 330UF 20% 6.3V SMD
    CAP ALUM POLY 150UF 20% 4V SMD
    CAP ALUM POLY 22UF 20% 16V SMD
    CAP ALUM POLY 47UF 20% 6.3V SMD
    CAP ALUM POLY 100UF 20% 6.3V SMD
    CAP ALUM POLY 47UF 20% 10V SMD
    CAP ALUM POLY 22UF 20% 35V SMD
    CAP ALUM POLY 120UF 20% 20V SMD