G8JN-1C6T-F-R1-DC12
Mfr.Part #
G8JN-1C6T-F-R1-DC12
Manufacturer
Omron Automation
Package/Case
Datasheet
G8JN-1C6T-F-R1-DC12
Description
RELAY MINI ISO AUTO
Stock
565
Manufacturer :
Omron Automation
Product Category :
Automotive Relays
Coil Current :
176 mA
Coil Type :
Non Latching
Coil Voltage :
12VDC
Contact Form :
SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current) :
35 A
Features :
Resistor
Mounting Type :
Chassis Mount
Must Operate Voltage :
8 VDC
Must Release Voltage :
1 VDC
Operate Time :
10 ms
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Product Status :
Obsolete
Release Time :
10 ms
Switching Voltage :
16VDC - Max
Datasheets
G8JN-1C6T-F-R1-DC12
Customer is responsible for all shipping costs and any applicable surcharges.
The actual freight varies according to specific
situations. Please contact our customer service for more details.
Chipmh ships component orders from China to most countries in the world. We currently provide the
delivery by FEDEX/ DHL/ TNT in that order.
France, Italy, Spain). The DHL is only available if the weight exceeds 5KG.
UPS/FedEx International/TNT/DHL Express Account:
Customers could also use their own UPS/FedEx/TNT/DHL express accounts to ship their goods.
Regarding in stock parts, orders can generally be ready to ship within 24 hours.
Normally express service will be arranged once a day at 5 pm from Monday to Saturday.
Once the goods are shipped, estimated delivery time depends on your shipping option:
FedEx International Priority: 3-7 business days.
EMS:10-15 business days
DHL Express: 5-7 business days.
DHL eCommerce: 12-22 business days
Registered Air Mail: 15-30 business days
(For reference only)
Delivery and Title: Customer is responsible for all shipping costs and any applicable surcharges.
Title and risk of loss pass to customer upon delivery of the products by Grand-ic or by
any 3rd party Test Lab to the carrier. Grand-ic delivery dates are estimates only and
is not liable for delays in delivery. Grand-ic reserves the right to make partial shipments
and customer will accept delivery and pay for the Products delivered.
We will notify you by email with tracking number once order is shipped.
You can also find the tracking number in order history.
Global Express
Express DeliveryGlobal delivery 3-5 working days.FedEximage
DHLimage
TNTimage
UPSimage
Basic Instructions
    CONTACT BLOCK
    TRIP ALARM UNIT FOR J7MN
    CIR BRKR 4A 690VAC ROCKER
    CIR BRKR MTR STARTER 10A 690VAC
    CIR BRKR MTR STARTER 13A 690VAC
    CIR BRKR MTR STARTER 4A 690VAC
    CIR BRKR MTR STARTER 2.5A 690VAC
    CIR BRKR MTR STARTER 1.6A 690VAC
    CIR BRKR MTR STARTER 4A 690VAC