ADJ52006
Mfr.Part #
ADJ52006
Datasheet
ADJ52006
Description
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 6V
Stock
656
Coil Current :
25 mA
Coil Voltage :
6VDC
Contact Rating (Current) :
10 A
Must Operate Voltage :
4.2 VDC
Must Release Voltage :
4.2 VDC
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C
Seal Rating :
Sealed - Fully
Switching Voltage :
250VAC - Max
Datasheets
ADJ52006
Basic Instructions
    CAP ALUM POLY 220UF 20% 6.3V SMD
    CAP ALUM POLY 100UF 20% 16V SMD
    CAP ALUM POLY 330UF 20% 6.3V SMD
    CAP ALUM POLY 150UF 20% 4V SMD
    CAP ALUM POLY 22UF 20% 16V SMD
    CAP ALUM POLY 47UF 20% 6.3V SMD
    CAP ALUM POLY 100UF 20% 6.3V SMD
    CAP ALUM POLY 47UF 20% 10V SMD
    CAP ALUM POLY 22UF 20% 35V SMD
    CAP ALUM POLY 120UF 20% 20V SMD