DRA-CN024D24
- Mfr.Part #
- DRA-CN024D24
- Manufacturer
- Sensata Technologies – Crydom
- Package/Case
- Datasheet
DRA-CN024D24
- Description
- SSR RELAY SPST-NO 3.5A 0-24V
- Stock
- 190
- Quality
- Manufacturer :
- Product Category :
- Solid State Relays
- Circuit :
- SPST-NO (1 Form A)
- Load Current :
- 3.5 A
- Mounting Type :
- DIN Rail
- On-State Resistance (Max) :
- Output Type :
- DC
- Package / Case :
- Module
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- Termination Style :
- Screw Terminal
- Voltage - Input :
- 15 ~ 30VDC
- Voltage - Load :
- 0 V ~ 24 V