RM1A48D100
Mfr.Part #
RM1A48D100
Manufacturer
Carlo Gavazzi
Package/Case
Datasheet
RM1A48D100
Description
SSR RELAY SPST-NO 100A 42-530V
Stock
22
Manufacturer :
Carlo Gavazzi
Product Category :
Solid State Relays
Circuit :
SPST-NO (1 Form A)
Load Current :
100 A
Mounting Type :
Chassis Mount
On-State Resistance (Max) :
Output Type :
AC, Zero Cross
Package / Case :
Hockey Puck
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
Termination Style :
Screw Terminal
Voltage - Input :
4 ~ 32VDC
Voltage - Load :
42 V ~ 530 V