RM1A60D25
Mfr.Part #
RM1A60D25
Manufacturer
Carlo Gavazzi
Package/Case
Datasheet
RM1A60D25
Description
SSR ZS 600V 25A 4.5-32 VDC LED
Stock
557
Manufacturer :
Carlo Gavazzi
Product Category :
Solid State Relays
Circuit :
SPST-NO (1 Form A)
Load Current :
25 A
Mounting Type :
Chassis Mount
On-State Resistance (Max) :
Output Type :
AC, Zero Cross
Package / Case :
Hockey Puck
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
Termination Style :
Screw Terminal
Voltage - Input :
20 ~ 280VAC, 22 ~ 48VDC
Voltage - Load :
42 V ~ 660 V