RM1A40M25
Mfr.Part #
RM1A40M25
Manufacturer
Carlo Gavazzi
Package/Case
Datasheet
RM1A40M25
Description
SSR ZS 5-24 VAC/DC
Stock
181
Manufacturer :
Carlo Gavazzi
Product Category :
Solid State Relays
Circuit :
SPST-NO (1 Form A)
Load Current :
25 A
Mounting Type :
Chassis Mount
On-State Resistance (Max) :
Output Type :
AC, Zero Cross
Package / Case :
Hockey Puck
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
Termination Style :
Screw Terminal
Voltage - Input :
5 ~ 24VAC/DC
Voltage - Load :
24 V ~ 265 V