RC0603F201CS
Mfr.Part #
RC0603F201CS
Datasheet
RC0603F201CS
Description
RES SMD 200 OHM 1% 1/20W 0201
Stock
59600
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Power (Watts) :
0.05W, 1/20W
Resistance :
200 Ohms
Temperature Coefficient :
±250ppm/°C
Tolerance :
±1%