RC0603F6042CS
Mfr.Part #
RC0603F6042CS
Datasheet
RC0603F6042CS
Description
RES SMD 60.4K OHM 1% 1/20W 0201
Stock
45000
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Power (Watts) :
0.05W, 1/20W
Resistance :
60.4 kOhms
Temperature Coefficient :
±250ppm/°C
Tolerance :
±1%