RC0603F4991CS
Mfr.Part #
RC0603F4991CS
Datasheet
RC0603F4991CS
Description
RES SMD 4.99K OHM 1% 1/20W 0201
Stock
29770
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Power (Watts) :
0.05W, 1/20W
Resistance :
4.99 kOhms
Temperature Coefficient :
±250ppm/°C
Tolerance :
±1%