RM14F1003CT
Mfr.Part #
RM14F1003CT
Manufacturer
CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Package/Case
Datasheet
RM14F1003CT
Description
RES SMD 100K OHM 1% 1/3W 1210
Stock
30000
Manufacturer :
CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Thick Film
Failure Rate :
Features :
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Power (Watts) :
0.333W, 1/3W
Product Status :
Active
Ratings :
Resistance :
100 kOhms
Supplier Device Package :
1210
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%