RM14F1071CT
- Mfr.Part #
- RM14F1071CT
- Manufacturer
- CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
- Package/Case
- Datasheet
RM14F1071CT
- Description
- RES SMD 1.07K OHM 1% 1/3W 1210
- Stock
- Quality
- Manufacturer :
- CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
- Product Category :
- Chip Resistor - Surface Mount
- Composition :
- Thick Film
- Failure Rate :
- Features :
- Number of Terminations :
- 2
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 155°C
- Package / Case :
- 1210 (3225 Metric)
- Power (Watts) :
- 0.333W, 1/3W
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Resistance :
- 1.07 kOhms
- Supplier Device Package :
- 1210
- Temperature Coefficient :
- ±100ppm/°C
- Tolerance :
- ±1%