SIL10M183G
Mfr.Part #
SIL10M183G
Manufacturer
TE Connectivity AMP Connectors
Package/Case
Datasheet
SIL10M183G
Description
RES ARRAY 5 RES 18K OHM 10SIP
Stock
320
Manufacturer :
TE Connectivity AMP Connectors
Product Category :
Resistor Networks, Arrays
Applications :
Circuit Type :
Isolated
Mounting Type :
Through Hole
Number of Pins :
10
Number of Resistors :
5
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
10-SIP
Power Per Element :
200mW
Product Status :
Active
Resistance (Ohms) :
18k
Resistor Matching Ratio :
Resistor-Ratio-Drift :
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±2%