A334M20X7RF5TAA
Mfr.Part #
A334M20X7RF5TAA
Manufacturer
Vishay
Package/Case
Datasheet
A334M20X7RF5TAA
Description
CAP CER 0.33UF 50V X7R AXIAL
Stock
261
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
General Purpose
Capacitance :
0.33 µF
Failure Rate :
Features :
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lead Style :
Straight
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Axial
Product Status :
Active
Ratings :
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
50V