CL05A104KP5NNNC
- Mfr.Part #
- CL05A104KP5NNNC
- Manufacturer
- Samsung Electro-Mechanics
- Package/Case
- Datasheet
CL05A104KP5NNNC
- Description
- CAP CER 0.1UF 10V X5R 0402
- Stock
- Quality
- Manufacturer :
- Samsung Electro-Mechanics
- Product Category :
- Ceramic Capacitors
- Applications :
- General Purpose
- Capacitance :
- 0.1 µF
- Failure Rate :
- Features :
- Height - Seated (Max) :
- Lead Spacing :
- Lead Style :
- Mounting Type :
- Surface Mount, MLCC
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 85°C
- Package / Case :
- 0402 (1005 Metric)
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Temperature Coefficient :
- X5R
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage - Rated :
- 10V