H4536RBZA
Mfr.Part #
H4536RBZA
Datasheet
H4536RBZA
Description
RES 536 OHM 0.1% 1/2W AXIAL
Stock
613
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Resistance :
536 Ohms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±0.1%