H4536KBCA
Mfr.Part #
H4536KBCA
Manufacturer
TE Connectivity AMP Connectors
Package/Case
Datasheet
H4536KBCA
Description
RES 536K OHM 0.1% 1/2W AXIAL
Stock
406
Manufacturer :
TE Connectivity AMP Connectors
Product Category :
Through Hole Resistors
Composition :
Metal Film
Failure Rate :
Features :
Pulse Withstanding
Height - Seated (Max) :
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
Axial
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Product Status :
Active
Resistance :
536 kOhms
Supplier Device Package :
Axial
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.1%