CS1808KKX7RCBB103
Mfr.Part #
CS1808KKX7RCBB103
Manufacturer
YAGEO
Package/Case
Datasheet
CS1808KKX7RCBB103
Description
CAP CER 10000PF 1KV X7R 1808
Stock
443
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
Boardflex Sensitive
Capacitance :
10000 pF
Failure Rate :
Features :
Soft Termination
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lead Style :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1808 (4520 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
Temperature Coefficient :
X7R
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
1000V (1kV)