SR03700002201KR500
Mfr.Part #
SR03700002201KR500
Datasheet
SR03700002201KR500
Description
RES 2.2K OHM 1/2W 10% AXIAL
Stock
498
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Resistance :
2.2 kOhms
Temperature Coefficient :
±250ppm/°C
Tolerance :
±10%