102S42E0R6AV4E
Mfr.Part #
102S42E0R6AV4E
Manufacturer
Johanson Technology
Package/Case
Datasheet
102S42E0R6AV4E
Description
CAP CER 0.6PF 1KV NP0 1111
Stock
568
Manufacturer :
Johanson Technology
Product Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Capacitance :
0.6 pF
Failure Rate :
Features :
High Q, Low Loss, High Voltage
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lead Style :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1111 (2828 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Tolerance :
±0.05pF
Voltage - Rated :
1000V (1kV)