PLC10040
Mfr.Part #
PLC10040
Manufacturer
Celduc
Package/Case
Datasheet
PLC10040
Description
PROXIMITY SENSOR 1 CHANGE-OVER/C
Stock
692
Manufacturer :
Celduc
Product Category :
Magnetic Sensors - Position, Proximity, Speed (Modules)
Actuator Material :
Magnet
Frequency :
150 Hz
Must Operate :
20 ~ 25AT
Must Release :
Operating Temperature :
-40°C ~ 100°C
Output Type :
NO/NC
Package / Case :
Module
Product Status :
Active
Termination Style :
Wire Leads
Type :
Switch
Voltage - Supply :
100V