4540B332K103LE
Mfr.Part #
4540B332K103LE
Manufacturer
Knowles Precision
Package/Case
Datasheet
4540B332K103LE
Description
CAP CER 3300PF 10KV X7R RAD
Stock
653
Manufacturer :
Knowles Precision
Product Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
General Purpose
Capacitance :
3300 pF
Failure Rate :
Features :
High Voltage
Lead Style :
Straight
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Radial
Product Status :
Active
Ratings :
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
10000V (10kV)