0838-040-X5R0-221K
Mfr.Part #
0838-040-X5R0-221K
Manufacturer
CTS Corporation
Package/Case
Datasheet
0838-040-X5R0-221K
Description
CAP CER 220PF X5R RADIAL
Stock
237
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
General Purpose
Capacitance :
220 pF
Failure Rate :
Features :
Height - Seated (Max) :
Lead Style :
Straight
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
Package / Case :
Radial, Disc
Product Status :
Active
Ratings :
Temperature Coefficient :
X5R
Thickness (Max) :
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
Datasheets
0838-040-X5R0-221K
Customer is responsible for all shipping costs and any applicable surcharges.
The actual freight varies according to specific
situations. Please contact our customer service for more details.
Chipmh ships component orders from China to most countries in the world. We currently provide the
delivery by FEDEX/ DHL/ TNT in that order.
France, Italy, Spain). The DHL is only available if the weight exceeds 5KG.
UPS/FedEx International/TNT/DHL Express Account:
Customers could also use their own UPS/FedEx/TNT/DHL express accounts to ship their goods.
Regarding in stock parts, orders can generally be ready to ship within 24 hours.
Normally express service will be arranged once a day at 5 pm from Monday to Saturday.
Once the goods are shipped, estimated delivery time depends on your shipping option:
FedEx International Priority: 3-7 business days.
EMS:10-15 business days
DHL Express: 5-7 business days.
DHL eCommerce: 12-22 business days
Registered Air Mail: 15-30 business days
(For reference only)
Delivery and Title: Customer is responsible for all shipping costs and any applicable surcharges.
Title and risk of loss pass to customer upon delivery of the products by Grand-ic or by
any 3rd party Test Lab to the carrier. Grand-ic delivery dates are estimates only and
is not liable for delays in delivery. Grand-ic reserves the right to make partial shipments
and customer will accept delivery and pay for the Products delivered.
We will notify you by email with tracking number once order is shipped.
You can also find the tracking number in order history.
Global Express
Express DeliveryGlobal delivery 3-5 working days.FedEximage
DHLimage
TNTimage
UPSimage
Basic Instructions
Part Manufacturer Stock Description
0838 000 X5F0 101 K CTS Corporation 580 CAP CER 100PF X5F RADIAL
0838 000 X5F0 101 KLF CTS Corporation 224 CAP CER 100PF X5F RADIAL
0838 000 X5F0 121 K CTS Corporation 680 CAP CER 120PF X5F RADIAL
0838 000 X5F0 121 KLF CTS Corporation 526 CAP CER 120PF X5F RADIAL
0838 000 X5F0 151 K CTS Corporation 489 CAP CER 150PF X5F RADIAL
0838 000 X5F0 151 KLF CTS Corporation 768 CAP CER 150PF X5F RADIAL
0838 000 X5F0 471 K CTS Corporation 169 CAP CER 470PF X5F RADIAL
0838 000 X5F0 471 KLF CTS Corporation 545 CAP CER 470PF X5F RADIAL
0838 002 C0K0 109 B CTS Corporation 719 CAP CER 1PF C0K RADIAL
0838 002 C0K0 109 BLF CTS Corporation 456 CAP CER 1PF C0K RADIAL