0838-040-X5U0-102M
Mfr.Part #
0838-040-X5U0-102M
Datasheet
0838-040-X5U0-102M
Description
CAP CER 1000PF 500V X5U RADIAL
Stock
619
Capacitance :
1000 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Temperature Coefficient :
X5U
Thickness (Max) :
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
500V
Datasheets
0838-040-X5U0-102M
Part Manufacturer Stock Description
0838 000 X5F0 101 K CTS Corporation 580 CAP CER 100PF X5F RADIAL
0838 000 X5F0 101 KLF CTS Corporation 224 CAP CER 100PF X5F RADIAL
0838 000 X5F0 121 K CTS Corporation 680 CAP CER 120PF X5F RADIAL
0838 000 X5F0 121 KLF CTS Corporation 526 CAP CER 120PF X5F RADIAL
0838 000 X5F0 151 K CTS Corporation 489 CAP CER 150PF X5F RADIAL
0838 000 X5F0 151 KLF CTS Corporation 768 CAP CER 150PF X5F RADIAL
0838 000 X5F0 471 K CTS Corporation 169 CAP CER 470PF X5F RADIAL
0838 000 X5F0 471 KLF CTS Corporation 545 CAP CER 470PF X5F RADIAL
0838 002 C0K0 109 B CTS Corporation 719 CAP CER 1PF C0K RADIAL
0838 002 C0K0 109 BLF CTS Corporation 456 CAP CER 1PF C0K RADIAL