MA401C333KAA
Mfr.Part #
MA401C333KAA
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package/Case
Datasheet
MA401C333KAA
Description
CAP CER 0.033UF 100V X7R AXIAL
Stock
324
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
General Purpose
Capacitance :
0.033 µF
Failure Rate :
Features :
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lead Style :
Straight
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Axial
Product Status :
Active
Ratings :
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
100V