S270J25U2MR64K7R
Mfr.Part #
S270J25U2MR64K7R
Manufacturer
Vishay
Package/Case
Datasheet
S270J25U2MR64K7R
Description
CAP CER 27PF 3KV U2M RADIAL
Stock
297
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
General Purpose
Capacitance :
27 pF
Failure Rate :
Features :
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lead Style :
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Radial, Disc
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
Temperature Coefficient :
U2M
Thickness (Max) :
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
3000V (3kV)