UTE100E-FTU-30-3P-LL-UL
Mfr.Part #
UTE100E-FTU-30-3P-LL-UL
Datasheet
UTE100E-FTU-30-3P-LL-UL
Description
CIR BRKR THERM 30A 600VAC/500VDC
Stock
1
Current Rating (Amps) :
30A
Voltage Rating - AC :
600 V
Voltage Rating - DC :
500 V
    UNDERVOLTAGE RELEASE MOD 24
    SHUNT TRIP MOD 12 VDC 30 MA