LVSP0010HX2
Mfr.Part #
LVSP0010HX2
Manufacturer
Littelfuse
Package/Case
Datasheet
LVSP0010HX2
Description
10KA TVSS FUSE 100 PACK
Stock
642
Manufacturer :
Littelfuse
Product Category :
Electrical, Specialty Fuses
Applications :
Electrical, Industrial
Approval Agency :
UL, UR
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
200kA
Class :
Current Rating (Amps) :
10A
Features :
Fuse Type :
Cartridge
Mounting Type :
Holder
Operating Temperature :
Package / Case :
5AG, 10mm x 38mm (Midget)
Product Status :
Active
Response Time :
Voltage Rating - AC :
600 V