LVSP0010TXR
Mfr.Part #
LVSP0010TXR
Manufacturer
Littelfuse
Package/Case
Datasheet
LVSP0010TXR
Description
FUSE CARTRIDGE 10A 600VAC RADIAL
Stock
302
Manufacturer :
Littelfuse
Product Category :
Electrical, Specialty Fuses
Applications :
TVSS Protection
Approval Agency :
UR
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
200kA
Class :
Current Rating (Amps) :
10A
Features :
Fuse Type :
Cartridge
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
Package / Case :
Radial, Can, Horizontal
Product Status :
Active
Response Time :
Slow Blow
Voltage Rating - AC :
600 V