74-5FC100MA
Mfr.Part #
74-5FC100MA
Manufacturer
NTE Electronics, Inc.
Package/Case
Datasheet
74-5FC100MA
Description
FUSE CERAMIC 100MA 250VAC 5X20MM
Stock
996
Manufacturer :
NTE Electronics, Inc.
Product Category :
Fuses
Approval Agency :
cURus
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
1.5kA
Color :
Current Rating (Amps) :
100 mA
Fuse Type :
Cartridge, Ceramic
Melting I²t :
Mounting Type :
Holder
Operating Temperature :
Package / Case :
5mm x 20mm
Product Status :
Active
Response Time :
Fast Blow
Voltage Rating - AC :
250 V
Voltage Rating - DC :
Datasheets
74-5FC100MA
Customer is responsible for all shipping costs and any applicable surcharges.
The actual freight varies according to specific
situations. Please contact our customer service for more details.
Chipmh ships component orders from China to most countries in the world. We currently provide the
delivery by FEDEX/ DHL/ TNT in that order.
France, Italy, Spain). The DHL is only available if the weight exceeds 5KG.
UPS/FedEx International/TNT/DHL Express Account:
Customers could also use their own UPS/FedEx/TNT/DHL express accounts to ship their goods.
Regarding in stock parts, orders can generally be ready to ship within 24 hours.
Normally express service will be arranged once a day at 5 pm from Monday to Saturday.
Once the goods are shipped, estimated delivery time depends on your shipping option:
FedEx International Priority: 3-7 business days.
EMS:10-15 business days
DHL Express: 5-7 business days.
DHL eCommerce: 12-22 business days
Registered Air Mail: 15-30 business days
(For reference only)
Delivery and Title: Customer is responsible for all shipping costs and any applicable surcharges.
Title and risk of loss pass to customer upon delivery of the products by Grand-ic or by
any 3rd party Test Lab to the carrier. Grand-ic delivery dates are estimates only and
is not liable for delays in delivery. Grand-ic reserves the right to make partial shipments
and customer will accept delivery and pay for the Products delivered.
We will notify you by email with tracking number once order is shipped.
You can also find the tracking number in order history.
Global Express
Express DeliveryGlobal delivery 3-5 working days.FedEximage
DHLimage
TNTimage
UPSimage
Basic Instructions
    CAP ALUM 0.22UF 20% 63V RADIAL
    CAP ALUM 0.1UF 20% 50V RADIAL
    CAP ALUM 0.22UF 20% 50V RADIAL
    CAP ALUM 0.33UF 20% 50V RADIAL
    CAP ALUM 33UF 20% 6.3V RADIAL
    CAP ALUM 3.3UF 20% 50V RADIAL
    CAP ALUM 47UF 20% 6.3V RADIAL
    CAP ALUM 2.2UF 20% 50V RADIAL
    CAP ALUM 0.47UF 20% 50V RADIAL
    CAP ALUM 4.7UF 20% 50V RADIAL