74-5FC10A
Mfr.Part #
74-5FC10A
Datasheet
74-5FC10A
Description
FUSE CERAMIC 10A 250VAC 5X20MM
Stock
373
Current Rating (Amps) :
10 A
Package / Case :
5mm x 20mm
Voltage Rating - AC :
250 V
Voltage Rating - DC :
Datasheets
74-5FC10A
Basic Instructions
    CAP ALUM 0.22UF 20% 63V RADIAL
    CAP ALUM 0.1UF 20% 50V RADIAL
    CAP ALUM 0.22UF 20% 50V RADIAL
    CAP ALUM 0.33UF 20% 50V RADIAL
    CAP ALUM 33UF 20% 6.3V RADIAL
    CAP ALUM 3.3UF 20% 50V RADIAL
    CAP ALUM 47UF 20% 6.3V RADIAL
    CAP ALUM 2.2UF 20% 50V RADIAL
    CAP ALUM 0.47UF 20% 50V RADIAL
    CAP ALUM 4.7UF 20% 50V RADIAL