MF-MSMF110/24X-2
- Mfr.Part #
- MF-MSMF110/24X-2
- Manufacturer
- Bourns, Inc.
- Package/Case
- Datasheet
MF-MSMF110/24X-2
- Description
- PTC RESET FUSE 24V 1.1A 1812
- Stock
- Quality
- Manufacturer :
- Bourns, Inc.
- Product Category :
- PTC Resettable Fuses
- Current - Hold (Ih) (Max) :
- 1.1 A
- Current - Max :
- 20 A
- Current - Trip (It) :
- 2.2 A
- Height - Seated (Max) :
- Lead Spacing :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- 1812 (4532 Metric), Concave
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- AEC-Q200
- Resistance - 25°C (Typ) :
- Resistance - Initial (Ri) (Min) :
- 60 mOhms
- Resistance - Post Trip (R1) (Max) :
- 180 mOhms
- Time to Trip :
- 500 ms
- Type :
- Polymeric
- Voltage - Max :
- 24V