SMAJ20CA-TP
- Mfr.Part #
- SMAJ20CA-TP
- Manufacturer
- Micro Commercial Components (MCC)
- Package/Case
- Datasheet
SMAJ20CA-TP
- Description
- TVS DIODE 20VWM 32.4VC DO214AC
- Stock
- Quality
- Manufacturer :
- Product Category :
- TVS - Diodes
- Applications :
- General Purpose
- Bidirectional Channels :
- 1
- Capacitance @ Frequency :
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 12.3A
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 175°C (TA)
- Package / Case :
- DO-214AC, SMA
- Power - Peak Pulse :
- 400W
- Power Line Protection :
- No
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- DO-214AC (SMA)
- Type :
- Zener
- Unidirectional Channels :
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 22.2V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 32.4V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 20V