SMAJ24CA-TP
Mfr.Part #
SMAJ24CA-TP
Datasheet
SMAJ24CA-TP
Description
TVS DIODE 24VWM 38.9VC DO214AC
Stock
58535
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
10.3A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TA)
Power - Peak Pulse :
400W
Voltage - Breakdown (Min) :
26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
38.9V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
24V