SMAJ43CA-TP
- Mfr.Part #
- SMAJ43CA-TP
- Manufacturer
- Micro Commercial Components (MCC)
- Package/Case
- Datasheet
SMAJ43CA-TP
- Description
- TVS DIODE 43VWM 69.4VC DO214AC
- Manufacturer :
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 5.7A
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 175°C (TA)
- Power - Peak Pulse :
- 400W
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 47.8V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 69.4V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 43V