SMAJ58A-TP
Mfr.Part #
SMAJ58A-TP
Datasheet
SMAJ58A-TP
Description
TVS DIODE 58VWM 93.6VC DO214AC
Stock
27252
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
4.3A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TA)
Power - Peak Pulse :
400W
Voltage - Breakdown (Min) :
64.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
93.6V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
58V