SMAJ28CA-TP
- Mfr.Part #
- SMAJ28CA-TP
- Datasheet
SMAJ28CA-TP
- Description
- TVS DIODE 28VWM 45.4VC DO214AC
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 8.8A
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 175°C (TA)
- Power - Peak Pulse :
- 400W
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 31.1V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 45.4V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 28V