1.5KE400CA-TP
- Mfr.Part #
- 1.5KE400CA-TP
- Manufacturer
- Micro Commercial Components (MCC)
- Package/Case
- Datasheet
1.5KE400CA-TP
- Description
- TVS DIODE 342VWM 548VC DO201AE
- Stock
- 5822
- Quality
- Manufacturer :
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 175°C (TJ)
- Package / Case :
- DO-201AE, Axial
- Power - Peak Pulse :
- 1500W (1.5kW)
- Supplier Device Package :
- DO-201AE
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 380V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 548V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 342V