SMAJ45A-TP
Mfr.Part #
SMAJ45A-TP
Manufacturer
Micro Commercial Components (MCC)
Package/Case
Datasheet
SMAJ45A-TP
Description
TVS DIODE 45VWM 72.7VC DO214AC
Stock
5587
Manufacturer :
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
5.5A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TA)
Power - Peak Pulse :
400W
Product Status :
Active
Voltage - Breakdown (Min) :
50V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
72.7V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
45V