1.5KE22CA-TP
Mfr.Part #
1.5KE22CA-TP
Manufacturer
Micro Commercial Components (MCC)
Package/Case
Datasheet
1.5KE22CA-TP
Description
TVS DIODE 18.8VWM 30.6VC DO201AE
Stock
1721
Manufacturer :
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Package / Case :
DO-201AE, Axial
Power - Peak Pulse :
1500W (1.5kW)
Supplier Device Package :
DO-201AE
Voltage - Breakdown (Min) :
20.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
30.6V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
18.8V