1.5KE24CA-TP
Mfr.Part #
1.5KE24CA-TP
Manufacturer
Micro Commercial Components (MCC)
Package/Case
Datasheet
1.5KE24CA-TP
Description
TVS DIODE 20.5VWM 33.2VC DO201AE
Stock
2399
Manufacturer :
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Package / Case :
DO-201AE, Axial
Power - Peak Pulse :
1500W (1.5kW)
Supplier Device Package :
DO-201AE
Voltage - Breakdown (Min) :
22.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
33.2V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
20.5V