P4SMF17A
- Mfr.Part #
- P4SMF17A
- Datasheet
P4SMF17A
- Description
- 17V,400WPACKAGE SOD-123FL TRANSI
- Stock
- 2578
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 14.5A
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C (TJ)
- Power - Peak Pulse :
- 400W
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 18.9V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 27.6V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 17V