P4SMF40CA
- Mfr.Part #
- P4SMF40CA
- Datasheet
P4SMF40CA
- Description
- 40V,400WPACKAGE SOD-123FL TRANSI
- Stock
- 2190
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 6.2A
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C (TJ)
- Power - Peak Pulse :
- 400W
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 44.4V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 64.5V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 40V