XMC7K24CAHM3/I
Mfr.Part #
XMC7K24CAHM3/I
Manufacturer
Vishay
Package/Case
Datasheet
XMC7K24CAHM3/I
Description
TVS DIODE 24VWM 24VC DO214AB
Stock
772
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
TVS - Diodes
Applications :
Automotive, Telecom
Bidirectional Channels :
1
Capacitance @ Frequency :
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
180A
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Package / Case :
DO-214AB, SMC
Power - Peak Pulse :
7000W (7kW)
Power Line Protection :
No
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
DO-214AB (SMC)
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
Voltage - Breakdown (Min) :
26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
24V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
24V