15KPA33A
Mfr.Part #
15KPA33A
Datasheet
15KPA33A
Description
TVS DIODE 33VWM 54.7VC P600
Stock
578
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
276.1A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
15000W (15kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
36.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
54.7V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
33V