15KPA40CA
Mfr.Part #
15KPA40CA
Datasheet
15KPA40CA
Description
TVS DIODE 40VWM 65.8VC P600
Stock
610
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
229.5A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
15000W (15kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
44.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
65.8V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
40V