15KPA45CA
Mfr.Part #
15KPA45CA
Datasheet
15KPA45CA
Description
TVS DIODE 45VWM 72.8VC P600
Stock
533
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
207.4A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
15000W (15kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
50.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
72.8V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
45V